Bezpieczny świat dziecka

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: poniedziałek, 06 październik 2008 Opublikowano: poniedziałek, 06 październik 2008 Drukuj E-mail

26 września najmłodsi nasi uczniowie z klas I-III Szkoły Podstawowej spotkali się w z policjantem - dzielnicowym Rewiru w Dębnie - mł. asp. Grzegorzem Kasprzykiem, aby przypomnieć sobie zasady i przepisy mówiące o poruszaniu się po drogach. Słowa policjanta skierowane były szczególnie do dzieci z klasy I, które otrzymały - jak co roku - odblaskowe prezenty, za co serdecznie dziękujemy. Spotkanie z policjantem było jednym z punktów realizowanego co roku, autorskiego projektu pani Lucyny Muchy pod hasłem: "Bezpieczny świat dziecka". Uczniowie przez cały rok wykonywać będą różne zadania: malować plakaty, oglądać tematyczne filmy, brać udział w konkursie o ruchu drogowym, uczyć się piosenek i wierszy, wychodzić na skrzyżowania, badać natężenie ruchu na naszych ulicach, przygotują ciekawą inscenizację dla swoich kolegów. Istotną rzeczą jest nauczenie ich - już od najmłodszych lat, udzielania pierwszej pomocy - takie zajęcia również się odbędą. Jak pokazało spotkanie z policjantem, dzieci bardzo angażują się w tego typu działania. Wiele z nich chciałoby pracować w służbach mundurowych. Szkoła zatem pomaga spełniać ich marzenia a co najważniejsze uczy prawidłowych zachowań w różnych trudnych dla dzieci sytuacjach.

M20171204 143245