Witaj majowa jutrzenko!

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: środa, 03 maj 2017 Opublikowano: środa, 03 maj 2017 Drukuj E-mail

Przed długim majowym weekendem w Zespole Szkół w Woli Dębińskiej uczczono  226. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja uroczystą akademią. Uczniowie I klasy gimnazjum pod kierunkiem pani Alicji Zych-Sacha przedstawili montaż słowno-muzyczny pt. „Witaj majowa jutrzenko!” przywołujący okoliczności powstania tego ważnego dokumentu z 1791 roku, twórców  ustawy i jej główne postanowienia. Patriotyczne pieśni, w tym perfekcyjnie wykonaną „Gaude Mater Polonia”, zaprezentował chór szkolny przygotowany przez panią Elżbietę Rega. Całość programu artystycznego połączyła stosowna scenografia i epokowe stroje młodych aktorów. O ważności świąt majowych wspomniała na koniec akademii dyrektor szkoły pani Bogusława Faron.

Odsłony: 4707

Adres

Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej

Wola Dębińska 330
32-852 Dębno

Tel/Fax +48 14 6658218
E-mail: dyrektor@szkolawola.home.pl

Losowe zdjęcia

Bieg Flaga 23
Click!

 

  

 Gmina Dębno DCK Dębno BiP Kuratorium Oświaty OKE

@@

 

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  Akceptuję cookies z tej strony.