92 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: czwartek, 11 listopad 2010 Opublikowano: wtorek, 30 listopad 1999 Drukuj E-mail

Społeczność naszej Szkoły uczciła uroczystą akademią 92 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Doniosłość tego wydarzenia podkreśliły nie tylko deklamowane przez młodzież gimnazjum patriotyczne wiersze, pieśni wykonane przez chór szkolny, ale również okolicznościowa dekoracja. Wszystkim uczestnikom apelu udzielił się uroczysty nastrój podczas oglądania przygotowanej na tę okazję pod kierunkiem pani Barbary Legutko prezentacji multimedialnej, która odnosiła się do najważniejszych dat i wydarzeń w naszych narodowych dziejach. O znaczeniu daty 11 listopada w historii Polski i powrocie Polaków do upragnionej wolności wspominała również w swojej wypowiedzi pani dyrektor Bogusława Faron. Podziękowała młodzieży za pamięć i za włączenie się Samorządu Uczniowskiego do akcji zaproponowanej przez Prezydenta RP i Ministra Edukacji Narodowej, polegającej na wykonaniu kotylionów w narodowych barwach, które ozdobiły stroje uczniów. Obchodząc kolejną rocznicę odzyskania Niepodległości pamiętamy o wszystkich tych, którzy walczyli o wolną i niezależną Ojczyznę. Nad całością przebiegu ważnej w kalendarzu szkoły uroczystości czuwała pani Bogusława Frankowska.

Tdsc03183