Pamiętamy o Patronie

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: piątek, 01 czerwiec 2012 Opublikowano: piątek, 01 czerwiec 2012 Drukuj E-mail

28 maja 2012 r. w rocznicę śmierci Kardynała Stefana Wyszyńskiego odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Patrona. Rozpoczęła ją msza św. w kościele parafialnym w Dębnie, w której wzięli udział uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi, rodzice i zaproszeni goście. Następnie wszyscy zgromadzili się w budynku szkoły na akademii, którą rozpoczęła pani dyrektor Bogusława Faron, przypominając krótko historię nadania Zespołowi Szkół imienia Prymasa Tysiąclecia. W kolejnej części, w stosownej scenografii, został zaprezentowany montaż słowno-muzyczny przygotowany pod kierunkiem pani Anny Gurgul i Doroty Batko. Myślą przewodnią występu były słowa Prymasa - „Ludzie mówią-czas to pieniądz. Ja mówię inaczej-czas to miłość. Pieniądz jest znikomy, a miłość trwa” - odtworzone z nagrania kazania wygłoszonego 15 sierpnia 1979 r. na Jasnej Górze. Przytoczono też Przykazania Społecznej Krucjaty Miłości, które pobudzają młodych ludzi do głębszych przemyśleń. Całość zwieńczyła piosenka „Gołębi song” wzbogacona choreografią  autorstwa pani Joanny Nowak. Układ oparty na elementach tańca klasycznego i gimnastyki artystycznej wykonały grupy taneczne „Smyki”(klasa I i III szkoły podstawowej) i  „Vena” (gimnazjum). Przygotowaniem oprawy muzycznej zajęła się pani Elżbieta Rega.
Obchody Święta Patrona służą rozpowszechnianiu wśród dzieci i młodzieży wzoru chrześcijanina, patrioty i nauczyciela , jakim był Kardynał Stefan Wyszyński i są jednym z wielu tematycznych działań realizowanych w ciągu roku w naszej placówce.

MIMG 2160