"Portret Mamy"

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: piątek, 01 czerwiec 2012 Opublikowano: piątek, 01 czerwiec 2012 Drukuj E-mail

Pięcioro uczniów z naszej szkoły znalazło się w gronie laureatów konkursu „Portret Mamy”. 30 maja 2012 r. w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym odbył się wernisaż wystawy oraz uroczyste wręczenie okolicznościowych nagród i dyplomów. W kategorii : SZKOŁY PODSTAWOWE nagrodzone zostały uczennice klasy II:
Sabina Bolek
Aleksandra Wiśniowska

opiekun - pani Lucyna Mucha W kategorii : GIMNAZJUM nagrody otrzymali chłopcy z klasy I:
Łukasz Tatara
Patryk Zięcina
Bartłomiej Kłusek

opiekun – pani Dorota Batko

Konkurs zorganizował Miejski Ośrodek Kultury i Urząd Miejski w Brzesku, a patronat honorowy objęli Burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka oraz pani Barbara Kaczmarowska-Hamilton – portrecistka brytyjskiej rodziny królewskiej, która była pomysłodawcą przedsięwzięcia.

Na konkurs wpłynęło ok. 600 prac w technikach: rysunek ołówkiem, rysunek pastelami, praca malarska, wykonanych przez dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych oraz gimnazjów w gminie i powiecie. Wszystkie prace wyeksponowano w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym według projektu Piotra Dudy, absolwenta ASP w Krakowie, pracownika MOK. Znawcy sztuki ocenili dziecięcą twórczość bardzo wysoko.
Komisja postanowiła nagrodzić aż 79 prac.

Img 7318