VII Turniej Matematyczno - Przyrodniczy '2012

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: piątek, 22 czerwiec 2012 Opublikowano: piątek, 22 czerwiec 2012 Drukuj E-mail

30 maja 2012r. odbyła się siódma edycja gminnego konkursu drużynowego dla klas pierwszych gimnazjum "Turniej Matematyczno – Przyrodniczy". Wzięło w nim udział 10 dwuosobowych drużyn, czyli 20 uczniów gimnazjów gminy Dębno: z Porąbki Uszewskiej i Woli Dębińskiej. Każda z z nich wzięła udział w dziewięciu konkurencjach. Były to:

• z matematyki: Krzyżówka, gra "Odkryj karty", Pangram i Domino
  • z fizyki: Uzupełnianka
  • z geografii: gra "Jakie to miasto?"
  • z biologii: gra w karty "Piotruś Biolog"
  • z chemii: Rebusy

oraz gra planszowa "Wiedza ogólna" zawierająca zadania z wszystkich wyżej wymienionych przedmiotów.

O godz.900 pani dyrektor mgr Bogusława Faron powitała uczestników. Renata Bzdak - koordynator konkursu przypomniała jego regulamin i drużyny przystąpiły do rywalizacji.

Konkurencje prowadzone były przez uczniów klas drugich i trzecich naszego gimnazjum. Każda ograniczona była pewnym limitem czasu.
Nad całością czuwały nauczycielki matematyki Renata Bzdak i Genowefa Machał.

Skład poszczególnych drużyn przedstawia tabela

Drużyna Imię i nazwisko Klasa Imię i nazwisko Klasa Szkoła
1 Aleksandra Pabian Ia Marcin Pabian Ib Porąbka Uszewska
2 Kamil Batko Ia Wioleta Gurgul Ia Porąbka Uszewska
3 Sławomir Franczyk Ib Agnieszka Paucka Ib Porąbka Uszewska
4 Natalia Widło Ia Anna Widlo Ia Wola Dębińska
5 Kamila Gadzina Ic Oliwia Serwatka Ic Wola Dębińska
6 Damian Serwatka Ib Łukasz Widło Ib Wola Dębińska
7 Dawid Duda Ic Patryk Zięcina Ic Wola Dębińska
8 Justyna Kural Ib Adrianna Sacha Ib Wola Dębińska
9 Natalia Wójtowicz Ia Natalia Piekarz Ia Wola Dębińska
10 Paweł Nosek Ic Konrad Stężowski Ic Wola Dębińska

Kończąc poszczególne konkurencje zawodnicy mogli nanosić uzyskane wyniki w tabeli punktowej. Kiedy zawodnicy zakończyli wszystkie konkurencje można było porównać wyniki i dokonać podsumowania. Można było uzyskać maksymalnie 102 punkty.
O miejscu zadecydowała suma zdobytych punktów. Ponieważ dwie drużyny uzyskały tą samą liczbę punktów 75, dlatego przystąpiły do X konkurencji "Dogrywka" . Konkurencja ta zawierała zestawy pięciu zadań. Zadania dla drużyn losował opiekun uczniów z Porąbki Uszewskiej. W pierwszej kolejności wylosowany został zestaw zadań z chemii. Drużyny miały do rozwiązania takie samo zdanie w czasie 5 minut. Ponieważ obie drużyny uzyskały znowu tą samą liczbę punktów, wylosowane zostało kolejne zadanie, tym razem z fizyki. Za zdanie to jedna z drużyn otrzymała 2 punkty, druga – 1 punkt na 3 możliwe do uzyskania. To zadanie zadecydowało o ostatecznym podsumowaniu.

Klasyfikacja drużyn:

• I miejsce: Natalia Widło i Anna Widło (92 punkty)
  • II miejsce: Justyna Kural i Adrianna Sacha (81 punktów)
  • III miejsce: Dawid Duda i Patryk Zięcina (77 punktów)
  • IV miejsce: Kamil Batko i Wioleta Gurgul (76 punktów)
  • V miejsce: Aleksandra i Marcin Pabian (73 punkty)

Po ostatecznym podsumowaniu wyników, o godz.1130 pani dyrektor uroczyście zakończyła konkurs. Rozdane zostały nagrody za miejsca I, II, III. Każdy uczeń otrzymał dyplom uczestnictwa w konkursie potwierdzający jego sukces. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Sponsorem nagród w tej edycji było Dębińskie Centrum Kultury I Gimnazjum w Woli Dębińskiej.

Wykres "Łatwość zadania" pokazuje jak uczniowie radzili sobie z konkurencjami w tym roku.

M Koniec2016