KAŻDY INNY WSZYSCY RÓWNI II

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: wtorek, 26 czerwiec 2012 Opublikowano: wtorek, 26 czerwiec 2012 Drukuj E-mail

Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Młodzieży "Wzrastanie" zrealizowało w okresie od stycznia do czerwca 2012 roku ze środków EFS w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki projekt "Każdy inny wszyscy równi II". W zajęciach sportowych, psychologiczno – socjoterapeutycznych i rekreacyjnych uczestniczyli uczniowie z klas III Gimnazjum w Woli Dębińskiej. Kierownik projektu Pan Grzegorz Przybyło przygotował naszym uczniom wiele atrakcji. Były spotkania grupowe z socjoterapeutą oraz generałem policji - panem Józefem Jedynakiem wywodzącym się z Dębna. Oprócz tego miały miejsce wspólne rozgrywki sportowe, zajęcia na siłowni w Brzesku, nauka podstawowych kroków tanecznych. W programie znalazły się też wyjazdowe warsztaty w Dańczowie, zakończone rajdem pieszym po okolicy i integracyjnym spotkaniem przy ognisku. W czasie trzydniowej wycieczki uczniowie zwiedzili twierdzę w Kłodzku, wędrowali po Górach Stołowych podziwiając przyrodę rezerwatu "Błędne Skały", "Skały Grzyby" i zdobywając szczyt "Szczeliniec Wielki". Uczniowie mieli zapewniony dowóz na każde zajęcia i poczęstunek. Wyżej wymienione działania przyczyniły się do budowania właściwych relacji i postaw społecznych wśród młodzieży, pobudziły ich aktywność i poczucie własnej wartości ponieważ, jak nawiązuje tytuł, były to zajęcia w programie "Każdy inny wszyscy równi II". Za wspólnie spędzony czas, różnorodne działania w ramach projektu dziękują organizatorom i koordynatorowi uczestnicy i Dyrektor Zespołu Szkół w Woli Dębińskiej.