Uzdolnieni plastycznie

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: piątek, 08 marzec 2013 Opublikowano: piątek, 08 marzec 2013 Drukuj E-mail

Uczniowie klasy III szkoły podstawowej przystąpili do projektu "Nauka - Sztuka- Edukacja opracowanie i upowszechnienie Innowacyjnego Modelu diagnozy, metod, pracy i opieki nad uczniami zdolnymi plastycznie". Jest to projekt międzynarodowy, w  którym biorą udział uczelnie i szkoły ze Słowenii, Słowacji, Ukrainy i Polski. Celem projektu jest utworzenie nowej sieci współpracy z  placówkami edukacyjnymi z wymienionych państw. Zadaniem nauczyciela kształcenia zintegrowanego będzie wyłonienie dzieci szczególnie uzdolnionych plastycznie, oraz wprowadzenie na zajęciach nowych form, technik i metod pracy w oparciu o opracowane materiały. Końcowe efekty zostaną zbadane  odpowiednimi narzędziami i przesłane do Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego koordynatora projektu. Nad rozwojem dzieci uzdolnionych plastycznie będzie czuwała pani Lucyna Mucha, bo uczniowie z klasy III już niejednokrotnie udowodnili, że mają ogromne zdolności w tej dziedzinie, zdobywając czołowe miejsca nawet w ogólnopolskich konkursach plastycznych.

Img 20230928 131339