Spotkanie z mechatronikÄ…

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: sobota, 09 marzec 2013 Opublikowano: sobota, 09 marzec 2013 Drukuj E-mail

W środę 6 marca kilkunastoosobowa grupa gimnazjalistów z naszej szkoły pod opieką Małgorzaty Maliszczak i Teresy Ćwikły wzięła udział w warsztatach zorganizowanych przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku. Zajęcia odbywały się w pracowni mechatronicznej i dotyczyły projektowania, konstruowania i programowania mobilnych robotów. Uczniowie pracowali w trzyosobowych zespołach. Pierwsze ich zadanie polegało na zaprojektowaniu i skonstruowaniu  robotów z klocków LEGO MindStorms, a następnie na próbach uruchomienia i zaprogramowania ich.

Kolejno w trakcie pracy powstawały - dwa wozy bojowe z amunicją w postaci kolorowych kulek, dwa krokodyle i jeden robot autorski. Na zakończenie poszczególne zespoły prezentowały możliwości robotów, które stały się odzwierciedleniem wyobraźni i kreatywności  naszych uczniów. Była to dla nich ciekawa lekcja poprzez zabawę.

Etykieta