Magia liczb

Opublikowano: poniedziałek, 22 maj 2017 Drukuj E-mail

Jak co roku uczniowie z klas I-III szkoły podstawowej przybyli do nas, aby uczestniczyć po raz szósty w Gminnym Konkursie Matematyczno- Logicznym „Magia Liczb”. Uczniowie musieli zmierzyć się z zadaniami, w których należało wykazać się spostrzegawczością i umiejętnością logicznego myślenia. Wzięło w nim udział 14 młodych matematyków. Jak się okazało zadania nie były trudne dla Julii Bączek z Łysej Góry, która zajęła pierwsze miejsce. Jednak nasza szkoła ma też powód do dumy. Drugie miejsce zajął Kacper Kurek, uczeń klasy trzeciej. Niewiele gorzej napisał Kacper Mirek z Łysej Góry zdobywając III lokatę ex aequo z Julią Warchoł z Sufczyna. Zwycięzcom gratulujemy! Mamy nadzieję, że nadal będą oni rozwijać swoje zdolności i zdobywać czołowe miejsca w kolejnych konkursach matematycznych.

MPC040808