Uwaga! Zebranie z Rodzicami odbędzie się 04 lutego 2019 r. o godzinie 17:00. Zapraszamy.

Święto Patrona

Opublikowano: środa, 31 maj 2017 Drukuj E-mail

30 maja 2017 r. w 36. rocznicę śmierci Kardynała Stefana Wyszyńskiego odbyła się w Zespole Szkół w Woli Dębińskiej uroczystość z okazji Dnia Patrona. Rozpoczęła ją msza św. odprawiona w kościele św. Małgorzaty w Dębnie przez  ks. Grzegorza Srokę. Kolejną częścią świątecznego dnia była akademia, w której udział wzięli uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście, m.in. starosta  powiatu brzeskiego Andrzej Potępa, sołtys Woli Dębińskiej Grzegorz Przybyło, przewodnicząca Rady Rodziców Izabela Bujak oraz emerytowani pracownicy szkoły.

Głównym hasłem akademii były słowa Prymasa "PO TYM CIĘ POZNAJĄ, ŻEŚ UCZNIEM CHRYSTUSA.” Montaż słowno-muzyczny zaprezentowany przez młodzież gimnazjum został oparty na „Społecznej Krucjacie Miłości” Kardynała Stefana Wyszyńskiego zawierającej wezwanie do bezwzględnego poszanowania drugiego człowieka i posłuszeństwa przykazaniu miłości. Występ wzbogaciła pantomima „Ogrodnik i drzewa”, która obrazowała troskliwą miłość i  trud wzrastania. Koordynatorem całości programu była  pani Małgorzata Sacha we współpracy z Bogusławą Frankowską, Teresą Ćwikłą i Małgorzatą Maliszczak. Wielu wzruszeń dostarczyły świetnie dobrane przez panią Elżbietę Regę utwory muzyczne, zwłaszcza Psalm18 Piotra Rubika. Pani Dyrektor podkreśliła, że to święto jest wyrazem hołdu dla wielkiego człowieka i patrioty jakim był  Kardynał Stefan Wyszyński.

Adres

Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej

Wola Dębińska 330
32-852 Dębno

Tel/Fax +48 14 6658218
E-mail: dyrektor@szkolawola.pl

Losowe zdjęcia

DSC 0980
Click!

 

Gmina Dębno DCK Dębno BiP Kuratorium Oświaty OKE

@@

 

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  Akceptuję cookies z tej strony.