VII Gminny Konkurs Fotograficzny "Ocalić od zapomnienia"

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: piątek, 14 czerwiec 2013 Opublikowano: piątek, 14 czerwiec 2013 Drukuj E-mail

19 uczniów szkół z Łoniowej, Łysej Góry, Maszkienic, Porąbki Uszewskiej, Niedźwiedzy  i Woli Dębińskiej podjęło trud uchwycenia obiektywem zakątków, które warto ocalić od zapomnienia. Na konkurs wpłynęło 55 różnorodnych prac wykonanych na terenie Gminy Dębno. Komisja oceniała zgodność z tematyką konkursu, jakość wykonanych zdjęć i oryginalność ujęcia obiektów. Tegoroczna edycja  miała związek z realizowanym przez szkoły z Niemiec, Czech, Słowacji, Francji, Hiszpanii i Polski programem Comenius - Partnerskie Projekty Szkół. Dlatego też nagrodzone zdjęcia będą umieszczone w specjalnym elektronicznym kalendarzu dostępnym na stronie internetowej www.comenius-wolke.eu.
Podczas finału konkursu, który,  odbył się 13 czerwca 2013 r. w Zespole Szkół w Woli Dębińskiej laureaci otrzymali słodycze i pamiątkowe dyplomy z rąk Pani Dyrektor Bogusławy  Faron oraz Dyrektora Dębińskiego Centrum Kultury Włodzimierza Gurgula, który te nagrody ufundował.

Laureaci – szkoły podstawowe

I miejsce – Wojciech Bąba – "Zapomniana chata" – ZSP Łysa Góra
I miejsce – Anita Szpak – "Praca łopołcorza" – Łoniowa II miejsce – Kamil Kędzior – "Prządka – prababcia Zych Wiktoria 95 lat" – PSP Łoniowa
II miejsce – Aleksander Gurgul – "Wnętrze zabytkowego młyna z XIX w." – PSP Porąbka Uszewska