Wizyta w Czechach

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: piątek, 14 czerwiec 2013 Opublikowano: piątek, 14 czerwiec 2013 Drukuj E-mail

W dniach 2-7 czerwca w czeskiej miejscowości Bila Lhota na Morawach odbywało się trzecie spotkanie w ramach realizowanego przez szkoły z Niemiec, Czech, Słowacji, Francji, Hiszpanii i Polski programu Comenius - Partnerskie Projekty Szkół.
Tym razem Zespół Szkół w Woli Dębińskiej reprezentowało dwóch nauczycieli i dziesięciu uczniów, na których czekał bogaty program realizowany zarówno w szkole goszczącej, jak i podczas licznych wycieczek.
Uczniowie wzięli udział w lekcjach i warsztatach, które miały na celu rozwijanie zainteresowań, nauczyciele zaś pogłębiali umiejętności pracy na z wykorzystaniem komputera, tablicy interaktywnej oraz różnych programów dostępnych w Internecie.
Czeskie rodziny goszczące uczniów zaprzyjaźnionych szkól otoczyły ich bardzo dobrą opieką, zapewniając liczne atrakcje oraz dając możliwość poznania codziennego życia, tradycji i zwyczajów.
Podczas zaplanowanych wyjazdów były wycieczki do zabytkowych miejsc, spotkania z przedstawicielami lokalnych władz oraz - co było dużą niespodzianką - odwiedziny morawskiej telewizji.

Pełni wrażeń i żegnani przez nowych przyjaciół z nieodłącznymi w takich przypadkach łzami, wrócili, by  dalej pracować nad osiągnięciem jak najlepszych wyników w nauce na koniec bliskiego już końca roku szkolnego.

Flaga