Zmiana łącza

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: sobota, 12 luty 2005 Opublikowano: sobota, 12 luty 2005 Drukuj E-mail

No i jest! Nowe łącze internetowe w naszej pracowni. 10 lutego pozbyliśmy się starego wysłużonego SDI i przeszliśmy na nowoczesne łącze szerokopasmowe DSL. Różnica? Na pewno sami "poczujecie" po powrocie z ferii :-) Teraz kilka faktów. Łącze oparte o SDI wykorzystuje zwykłą linię telefoniczna do transmisji internetowej. Przepustowość tego łącza wynosi 115 kbit/s (co zapewnia maksymalny transfer około 14 kbajt/s). Niestety, jeżeli do tej samej linii telefonicznej jest podpięty telefon i ktoś podniesie słuchawkę, transfer spada o połowę (7 kbajt/s). DSL pomimo tego, że również korzysta ze zwykłej linii telefonicznej pozbawione jest tej wady. Przepustowość wynosi 512 kbit/s do użytkownika i 256 kbit/s w drugą stronę. Dzięki temu maksymalny transfer dla tego połączenia może sięgać 62,5 kbajt/s. Wyniki testów oglądnijcie na załączonym wykresie.

Testy wykonano korzystając ze skryptów na stronie http://www.numion.com/YourSpeed/

MDSCN0718