"Juliana Tuwima życie o imieniu dziewczęcym"

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: wtorek, 10 grudzień 2013 Opublikowano: wtorek, 10 grudzień 2013 Drukuj E-mail

Korzystając z zaproszenia  kl.IIc z Zespolu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku  grupa uczniów z naszego gimnazjum wzięła udział w spotkaniu zorganizowanym w związku z obchodzonym Rokiem Juliana Tuwima. Z ciekawym wykładem wystąpił Waldemar Smaszcz - historyk literatury, krytyk, tłumacz i eseista. Opowiadał o życiu i twórczości poety, a także o jego wielkiej miłości do pięknej Stefanii. W drugiej części spotkania młodzież licealna interpretując utwory Juliana Tuwima przeniosła publiczność w lata dwudzieste minionego wieku. W programie nie zabrakło szlagierów takich jak „Wspomnienie” czy „Miłość Ci wszystko wybaczy”.

Szkolapamietalogotyp