Bezpieczeństwo ucznia

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: piątek, 03 styczeń 2014 Opublikowano: piątek, 03 styczeń 2014 Drukuj E-mail

Nasza szkoła realizuje różnorodne działania ukierunkowane na bezpieczeństwo dzieci, które uczą je odpowiednio zachować się w chwilach zagrożenia życia lub zdrowia. Do takich należą programy edukacyjne  „Klub Bezpiecznego Puchatka” i „Droga i Ja”. Nauczyciele pracują z dziećmi z wykorzystaniem otrzymanych materiałów edukacyjnych opracowanych przez metodyków przy współpracy ze specjalistami z Biura Prewencji i Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.  Książeczki i broszury mają za zadanie pomóc w przekazaniu dzieciom niezbędnej wiedzy o tym, jak być bezpiecznym na drodze, w szkole, w domu i w czasie zabawy. Szczególną uwagę poświęca się edukacji i poprawie bezpieczeństwa dzieci, które rozpoczynają swoją naukę w szkole.

Dużym zainteresowaniem cieszą się spotkania z przedstawicielami Policji. Uczniów klas I-III odwiedził dzielnicowy sierżant sztabowy Rafał Młynarczyk, który przedstawił prezentację multimedialną i wręczył najmłodszym odblaski.
Wierzymy, że poszerzanie wiedzy w szeroko rozumianej tematyce bezpieczeństwa uczniów przyniesie pozytywne rezultaty.

20190430 112153