Kolędy i pastorałki

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: wtorek, 14 styczeń 2014 Opublikowano: wtorek, 14 styczeń 2014 Drukuj E-mail

10 stycznia 2014 roku w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Łysej Górze odbył się XIV Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek Bożonarodzeniowych. Wzięło w nim udział 37 wykonawców ze szkół i przedszkoli z terenu Gminy Dębno.
Nasi soliści zaprezentowali się bardzo dobrze. Patrycja Mytnik z kl.VI w swojej kategorii zajęła I miejsce za  wykonanie pastorałki „Cicho, cicho pastuszkowie”, a Joanna Dawid z kl. III b zwyciężyła w grupie gimnazjalnej śpiewając „Do siebie bliżej”. Wśród laureatów znalazł się również duet z kl.III c: Olga Kowal i Piotr Borowiec z „Wigilijną pastorałką”. W konkursie naszą szkołę reprezentowały również: Emilia Kurek z kl.II szkoły podstawowej i  Kamila Gadzina z kl.III c gimnazjum.
Finaliści wyłonieni przez Komisję Artystyczną wezmą udział w koncercie laureatów, który odbędzie się dwukrotnie:
- 19.01.2014 r. /niedziela/ w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łysej Górze,
- 26.01.2014 r. /niedziela/ w Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi.

MPC152675