Występy dla Babć i Dziadków

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: wtorek, 28 styczeń 2014 Opublikowano: wtorek, 28 styczeń 2014 Drukuj E-mail

24 stycznia odbyła się w Zespole Szkół w Woli Dębińskiej miła uroczystość. Swoje święto obchodzili Babcie i Dziadkowie. Popołudniową akademię rozpoczęło przedstawienie pt. „Recepta na zdrowie” dedykowane gościom przez klasę drugą. A dalej przeplatały się wiersze, życzenia i piosenki w wykonaniu dzieci z klas I-III. Dużą atrakcją był występ zespołu tanecznego „Smyki”, prowadzonego przez p. Joannę Nowak, który zaprezentował dwa tańce: „Twista” i układ do piosenki „Ferajna”,. Prezenty dla Gości w formie kolorowych serduszek wykonali uczniowie z Samorządu Szkolnego pod czujnym okiem p. Anny Gurgul. Nad całością tej części imprezy czuwała p. Magdalena Hepner-Widło i p. Małgorzata Brzuchacz od strony plastycznej i organizacyjnej.

Następnie starsi uczniowie szkoły podstawowej przed seniorami i pozostałymi zaproszonymi gośćmi wystawili  „Bajkowe jasełka”, koordynowane przez p. Zuzannę Jarek i Izabelę Górę. Przedstawienie na tle przepięknej scenografii miała okazję wcześniej oglądać cała społeczność szkolna. Wielu miłych wrażeń artystycznych i osobistych wzruszeń podczas prezentacji kolęd i pastorałek dostarczyli zebranym wokaliści wyróżnieni w gminnym konkursie w Łysej Górze oraz członkowie chóru szkolnego, kierowanego przez p. Elżbietę Rega. Każdy występ nagradzany był gromkimi brawami, a na twarzach Babć i Dziadków było widać radość, a nawet łzy wzruszenia. Do życzeń wnuków dla  wszystkich seniorów z okazji ich święta dołączyła się również pani dyrektor Bogusława Faron. Był też słodki poczęstunek i czas na wspólne rozmowy.

Mpod Tekst1