"Żołnierze Niezłomni, Niepokorni, Wyklęci – pamiętamy!"

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: środa, 12 marzec 2014 Opublikowano: środa, 12 marzec 2014 Drukuj E-mail

Grupa uczniów z Zespołu Szkół w Woli Dębińskiej wzięła udział w uroczystym apelu na zakończenie obchodów pamięci o Żołnierzach Wyklętych, który odbył się 6 marca w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Brzesku. Przedstawienie pt.: “Żołnierze Niezłomni, Niepokorni, Wyklęci – pamiętamy!” poświęcone było głównie tym, którzy osobiście przeciwstawiali się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu, walcząc o wolną i niepodległą Polskę w szeregach AK, WiN, NSZ i NZW. W finale projektu realizowanego przez Publiczne Gimnazjum nr 2 w Brzesku pośród honorowych gości, w tym uczestników i świadków wydarzeń sprzed lat uczestniczyli nagrodzeni z naszej szkoły w konkursie historyczno-plastycznym oraz konkursie poezji i pieśni.

Najlepszymi, przygotowanymi przez panią Dorotę Batko w konkursie historyczno-plastycznym „Żołnierze Niezłomni, Niepokorni, Wyklęci – Pamiętamy!” okazali się:

Patrycja Mytnik SP - kl. VI – I miejsce
Igor Kłusek PG - kl. IIIc – I miejsce
Radosław Batko PG - kl. IIIa – III miejsce

Do Konkursu Poezji i Pieśni pod tym samym tytułem w kategorii pieśń, uczniów przygotowała pani Elżbieta Rega, a wśród nagrodzonych znaleźli się:

Joanna Dawid PG - kl. IIIb – I miejsce
Łukasz Widło PG - kl. IIIb