Mistrzowie języka angielskiego

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: piątek, 04 kwiecień 2014 Opublikowano: piątek, 04 kwiecień 2014 Drukuj E-mail

Już po raz trzeci wyłoniono najlepszych w etapie gminnym III Konkursu Języka Angielskiego „Master of English” przygotowanym przez nauczycielkę Annę Gurgul. Do finałowej rywalizacji 3 kwietnia w Zespole Szkół w Woli Dębińskiej przystąpiło 18 uczniów szkół podstawowych oraz 12 uczniów gimnazjów z terenu Gminy Dębno. Uczestnicy zostali wyłonieni w etapach szkolnych konkursu.

Uczniowie rozwiązywali test z gramatyki, rozumienia tekstu czytanego, środków językowych i słownictwa. Tematem przewodnim tegorocznej edycji był „Sport”. Po napisaniu testu uczniowie udali się na poczęstunek, a następnie obejrzeli przedstawienie w języku angielskim pt. ”Mystery at the Blue Lake Hotel”  przygotowane przez panią Bogusławę Frankowską a wykonane przez uczniów klasy V Szkoły Podstawowej w Woli Dębińskiej.

Po wnikliwej ocenie wyłoniono zwycięzców konkursu. A oto wyniki:

W kategorii: SZKOŁA PODSTAWOWA

I MIEJSCE: Kinga Gurgul (Maszkienice)

II MIEJSCE: Mikołaj Kumięga (Łysa Góra)

III MIEJSCE: Maksymilian Kender (Dębno)/ Mikołaj Opioła (Biadoliny Szl.)/ Kamil Kubik (Sufczyn)/ Malwina Nowak (Maszkienice)

WYRÓŻNIENIE: Faustyna Kawa (Dębno)/ Bartosz Matura (Łoniowa)

W kategorii GIMNAZJUM:

I MIEJSCE: Paulina Wójcik (Łysa Góra)

II MIEJSCE:  Aleksandra Matura (Porąbka Usz.) i Piotr Borowiec (Wola Dębińska)

III MIEJSCE: Weronika Witek (Sufczyn)

WYRÓŻNIENIE: Katarzyna Gurgul (Łysa Góra)

Odsłony: 1986