"Legendy gminne w obrazach"

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: piątek, 11 kwiecień 2014 Opublikowano: piątek, 11 kwiecień 2014 Drukuj E-mail

Zespół Szkół w Woli Dębińskiej ponownie gościł uzdolnionych plastycznie uczniów szkół z terenu Gminy Dębno na finale konkursu, który  popularyzuje lokalne legendy i rozwija zainteresowania dziedzictwem kulturalnym naszego regionu.

Na konkurs wpłynęło 23 prace wykonane przez uczniów pięciu szkół podstawowych (Łoniowa, Jaworsko, Dębno, Sufczyn, Wola Dębińska) i jednego gimnazjum (Sufczyn). Młodzi artyści stosowali różnorodne techniki plastyczne -  poprzez tradycyjny ołówek po awangardowy collage..

Wręczenie nagród i dyplomów odbyło się 9 kwietnia 2014 r. w obecności Dyrektora Zespołu Szkół Bogusławy  Faron oraz Dyrektora Dębińskiego Centrum Kultury Włodzimierza Gurgula.

Laureaci – szkoły podstawowe kategoria I-III
I miejsce – Kinga Gurgul (Dębno) / Oliwier Nowak (Wola Dębińska)

II miejsce – Amelia Nosal (Sufczyn) / Piotr Dunaj (Wola Dębińska)

III miejsce – Magdalena Bojdo (Jaworsko) / Patryk Chlupka (Wola Dębińska) / Oliwia Szkarłat (Wola Dębińska)