Zwiedzamy FrancjÄ™

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: piątek, 11 kwiecień 2014 Opublikowano: piątek, 11 kwiecień 2014 Drukuj E-mail

W dniach od 30.03.14 do 5.04.14 r. uczniowie i nauczyciele ZS w Woli Dębińskiej uczestniczyli w ramach projektu Comenius pt.„Rozwijajmy zainteresowania i uczmy nowocześnie" w kolejnym cyklu podróży po Europie. Tym razem uczniowie: Daria Kural, Anita Rega, Małgorzata Baczyńska, Radosław Batko oraz nauczycielki: pani Barbara Legutko i pani Joanna Nowak poznawali zakątki południowej Francji. Miejscem docelowym było miasto Toulon. Gościli w szkole College Marcel Pagnol wraz z pozostałymi delegacjami z Niemiec, Hiszpanii, Czech, Słowacji i Francji. Zapoznali się ze szkolnymi warunkami i systemem nauczania u partnerów projektu z Francji. Młodzież miała wspaniałą okazję do nawiązania przyjaźni, korzystając z gościnności rodzin francuskich, u których przebywała. Każdy dzień pobytu we Francji był bardzo interesujący i dobrze zaplanowany. Uczestnicy wyjazdu zwiedzili miasta portowe Toulon i Marsylię, które z jednej strony otaczają piękne widoki pasm górskich, a z drugiej Morze Śródziemne. Stara architektura w tych miastach to charakterystyczne 5-cio kondygnacyjne budynki ozdobione rzeźbami z kamienia i wysokie, a zarazem wąskie okna z drewnianymi okiennicami. Ciasne uliczki między budynkami prowadzą do dużych placów historycznie i architektonicznie znamiennych dla tych miejscowości. Wycieczkowicze mieli również okazję do poznania i posmakowania tradycyjnej kuchni francuskiej.

Dzięki temu przedsięwzięciu uczniowie naszej szkoły, jako nieliczni, mają możliwość poszerzania znajomości języka oraz zdobywania wiedzy i umiejętności w atrakcyjny i nietypowy sposób.

Jan Pavel2