Międzygimnazjalny Konkurs Językowy

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: piątek, 16 maj 2014 Opublikowano: piątek, 16 maj 2014 Drukuj E-mail

14 maja 2014 roku w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Międzygimnazjalnego Konkursu Językowego pod hasłem: „Niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają”. W konkursie udział wzięli   gimnazjaliści z zaprzyjaźnionej szkoły im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dąbrówce, z Sufczyna i Woli Dębińskiej. Uczestnicy wykazali się dużymi umiejętnościami w zastosowaniu poprawnych form językowych rzeczowników i czasowników. Wyjaśniali znaczenie związków frazeologicznych, poprawnie stosowali w zdaniach środki stylistyczne oraz synonimy. Wśród zadań znalazło się również pytanie z zakresu zamiany konstrukcji czynnej na bierną.

W konkursie zwyciężyła Weronika Witek z Gimnazjum w Sufczynie, drugie miejsce wywalczył Maciej Leśniak z Dąbrówki, a trzecie miejsce ex aequo zajęły Beata Nisiewicz z Woli Dębińskiej i Weronika Nowak z Sufczyna. Przyznano również dwa wyróżnienia: Gabrieli Legutko z Dąbrówki i Patrycji Bojdo z Sufczyna. Poziom rywalizacji był bardzo wyrównany. Laureatki otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Dębińskie Centrum Kultury – współorganizatora konkursu.  Osobą odpowiedzialną za przygotowanie zadań i przeprowadzenie konkursu była pani Małgorzata Sacha

Odsłony: 1940

46246593 M