Pamiętamy o Patronie

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: piątek, 30 maj 2014 Opublikowano: piątek, 30 maj 2014 Drukuj E-mail

W rocznicę śmierci Prymasa Tysiąclecia nasza szkoła corocznie obchodzi Święto Patrona. Tradycyjnie już uroczystość rozpoczęła się w kościele w Dębnie. Mszę świętą, na którą przybyli uczniowie, nauczyciele i rodzice, odprawił ks. Szymon Pięk. Myślą przewodnią tegorocznego święta były słowa Kardynała Stefana Wyszyńskiego: „Sercem nie można służyć za pieniądze. Sercem służy się za darmo, bezinteresownie”.

Część artystyczną stanowił montaż słowno-muzyczny. Podniosłe recytacje gimnazjalistów oraz towarzyszące im refleksje o życiu przeplatały się z pięknymi piosenkami wykonanymi przez solistów i chór szkolny. Scenka w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej nawiązywała do myśli naszego Patrona: „Ludzie mówią 'Czas to pieniądz', a ja wam mówię 'Czas to miłość'”. Jej główni bohaterowie: Miłość, Czas i Pieniądz pokazali, co stanowi prawdziwe szczęście w życiu, a co jest złudne i ulotne. Część artystyczną przygotowały panie: Anna Gurgul i Elżbieta Rega. W obchodach święta oprócz całej społeczności szkolnej udział wzięli zaproszeni goście. Byli to m. in. Starosta Powiatu Brzeskiego Andrzej Potępa, Wójt Gminy Dębno Grzegorz Brach, Dziekan ks. Marian Majka, Dyrektor DCK Włodzimierz Gurgul i inni. Pani Dyrektor podkreśliła, że to święto jest wyrazem hołdu dla wielkiego człowieka jakim był Kardynał Stefan Wyszyński.

Odsłony: 1952

Nosek