"W poczekalni"

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: piątek, 06 czerwiec 2014 Opublikowano: piątek, 06 czerwiec 2014 Drukuj E-mail

Szkolny Zespół Teatralny „Maska” tworzą uczniowie klasy V, którzy wraz z opiekunami: p. Izabelą Góra i p. Zuzanną Jarek przygotowali spektakl pt. „W poczekalni”, który kilkakrotnie zaprezentowali widzom: 8 kwietnia - w XV Spotkaniach Teatralnych w Niedźwiedzy, gdzie zajęli II miejsce; 14 maja - w 3. Konfrontacjach Teatrów Dzieci i Młodzieży „Teatralne Lustra” w Brzesku otrzymując wyróżnienie II stopnia i nagrodę finansową; 23 maja - w trakcie Gminnego Konkursu Matematyczno-Logicznego „Magia Liczb”.

Spektakl ukazuje w sposób satyryczny obraz społeczeństwa z punktu widzenia kolejki do lekarza. Młodzi aktorzy z kl.V: Kasia, Agnieszka, Kamila, Julita, Kasia, Grzegorz, Mateusz, Kamil, Mateusz, Damian, Konrad i Hubert z dużym wyczuciem i zaangażowaniem wcielili się w odtwarzane role. Występ przyniósł im wiele radości i nagrody m. in. wyjazd do Teatru w Tarnowie na spektakl pt. „Skąpiec” i w ramach dofinansowania na dwudniową wycieczkę w góry. Gratulujemy sukcesów młodym aktorom.

MPorabka KAMI 010