„Kraków w legendach historii, rysunku, fotografii”

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: wtorek, 17 czerwiec 2014 Opublikowano: wtorek, 17 czerwiec 2014 Drukuj E-mail

Dnia 9 czerwca 2014 r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu zorganizowanego przez Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie pt: „Kraków w legendach historii, rysunku, fotografii”. Uczestnicy konkursu wcześniej musieli wziąć udział w wybranych trzech wycieczkach edukacyjnych i lekcjach muzealnych. Trasy wycieczek pomogły im poznać wyjątkowe miejsca i zakątki miasta Krakowa, zabytkowe budowle, ekspozycje muzealne oraz pogłębić wiedzę. Następnie na podstawie poznanych miejsc, przekazów i legend mieli za zadanie przygotować samodzielnie swój osobisty ilustrowany mini-przewodnik „z duszą”, który podlegał ocenie. Praca łączyła elementy literackie z plastycznymi. Wśród nagrodzonych znalazła się uczennica kl. II c publicznego gimnazjum w Woli Dębińskiej Małgorzata Baczyńska, przygotowana przez Panią Dorotę Batko. Uroczystość wręczenia nagród miała miejsce w jednej z komnat Wawelu.

Odsłony: 1906

Img 20240425 113823