Test geograficzny, bieg na orientacjÄ™ i spotkanie z Wojciechem Cejrowskim

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: czwartek, 12 czerwiec 2014 Opublikowano: czwartek, 12 czerwiec 2014 Drukuj E-mail

Tego właśnie doświadczyła dwójka uczniów naszej szkoły: Natalia Widło z klasy IIIa i Piotr Borowiec z klasy IIc, biorąc udział w XIV Pikniku Geograficznym, którego głównym organizatorem był ZSOiT im. Jana Szczepanika w Tarnowie. Impreza rozpoczęła się w budynku MCDN ODN na ul. Nowy Świat. Najpierw uczniowie naszej szkoły udzielili wywiadu do lokalnej telewizji, potem w dwuosobowych drużynach zmagali się z testem geograficznym, który miał być łatwy, a nie był, a następnie wyposażeni w schematyczną mapkę bez nazw ulic i karty kontrolne biegali po mieście, poszukując 20 punktów kontrolnych i identyfikując obiekty na zdjęciach. Było to dość karkołomne zadanie, ponieważ tak naprawdę ani Natalia ani Piotr nie znają jeszcze Tarnowa. Tym bardziej, więc zasługują na pochwałę, ponieważ bieg ukończyli w pierwszej trójce a spośród 9 obiektów na fotografiach nie rozpoznali tylko jednego. Potem był bigos i odpoczynek, w trakcie którego sztab ludzi zapewne obliczał punkty, dodawał i odejmował, dwojąc się i trojąc, aby zdążyć na czas przygotować wyniki. Następnie już w auli PWSZ ogłoszono wyniki – nasza drużyna ostatecznie znalazła się w pierwszej dziesiątce (na ponad 30 zespołów) i w końcu na scenie pojawił się w swej tradycyjnej kolorowej koszuli i boso - gość honorowy - Wojciech Cejrowski. Mówił… krótko, a słuchać by się chciało o wiele dłużej. Motywem przewodnim jego opowieści, w które wplatał swoje podróżnicze wątki, była rola mężczyzny i umiejętność zachowania się nie tylko wobec kobiet. Młodzież była zachwycona. Nauczyciele również. Na koniec ustawiliśmy się kolejkowym tłumie do otrzymania autografu i zdjęcia. W drodze powrotnej towarzyszyło nam miłe odczucie ciekawie spędzonego dnia.

Odsłony: 1993

MP5130424