Szkoła wśród zieleni

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: czwartek, 11 wrzesień 2014 Opublikowano: czwartek, 11 wrzesień 2014 Drukuj E-mail

Uczniowie dwóch gimnazjalnych klas w Woli Dębińskiej naukę w tym roku szkolnym rozpoczęli dość nietypowo, bo w plenerze. Cały pierwszy tydzień września, do niedzieli włącznie, młodzież z klas IIb i IIIc spędziła w Domu Wczasów Dziecięcych w Kościelisku. W ramach zielonej szkoły uczniowie poznawali przyrodę, historię oraz kulturę pięknych zakątków Polski - Podhala, Orawy i Tatr. Oprócz górskich wycieczek, miały miejsce również zajęcia sportowe na Orliku, które preferowali chłopcy.– co Z kolei duże zainteresowanie wśród dziewcząt wzbudziło malowanie na szkle, a także zabawy przy gitarze i dyskoteki.

Największą atrakcją jednak była całodniowa wycieczka na Słowację, podczas której młodzież zwiedziła jedną z najpiękniejszych jaskiń tej części Europy - Demianowską Jaskinię Wolności oraz przeszła trudnym szlakiem prowadzącym wąwozem Sucha Bela w Słowackim Raju. Przejście tego wąwozu wiązało się z pokonaniem wielu metalowych drabin, mostków, co dostarczyło uczniom wielu emocji, ale również satysfakcji.

W zielonej szkole wzięło udział 46 uczniów, a ich pobyt sfinansowany był przez rodziców i ze środków pozyskanych z Powiatu Brzeskiego przez Stowarzyszenie CARPEdiem działające przy Zespole Szkół w Woli Dębińskiej.

Kiermasz