„Mój wymarzony plac zabaw”

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: środa, 01 październik 2014 Opublikowano: środa, 01 październik 2014 Drukuj E-mail

Ponad 50 prac spłynęło na konkurs plastyczny "Mój wymarzony plac zabaw" od uczniów z pierwszego etapu edukacyjnego w szkole podstawowej w Woli Dębińskiej. Znaczna ich część została wyróżniona i nagrodzona na finale konkursu w dniu 30 września. Dyplomy, książki i słodycze wręczyli dzieciom: Wójt Gminy Dębno Grzegorz Brach i Sołtys wsi Wola Dębińska Grzegorz Przybyło. Wcześniej, poprzez symboliczne przecięcie wstęgi, w obecności uczniów i zaproszonych gości, dokonali oni oficjalnego przekazania najmłodszym do użytkowania zestaw do zabaw na świeżym powietrzu. Prezent ten stanowi główny element wyposażenia powstającego obok budynku szkoły placu zabaw, który zgodnie z zapowiedziami, w najbliższym czasie ma być uzupełniany kolejnymi akcesoriami ku uciesze najmłodszych. Dzieci podziękowały darczyńcom, w tym Radzie Rodziców z nowym zarządem reprezentowanym przez przewodniczącego Grzegorza Ledzińskiego. Śpiewały wesołe piosenki, recytowały wiersze i wręczyły im symboliczne serduszka. Do podziękowań dołączyła się dyrektor Zespołu Szkół Bogusława Faron, która stwierdziła, że ta "cegiełka" w budowaniu kolorowej i nowoczesnej szkoły pozwoli zaspokoić potrzebę ruchu, rozwijać sprawność, zręczność, a nawet wyobraźnię i kreatywność młodych ludzi ze środowiska, a przede wszystkim zapewni miejsce do miłego spędzania czasu wolnego i bezpiecznego wypoczynku.

M Uts1 3