Naukowe szaleństwo czyli Małopolska Noc Naukowców

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: wtorek, 07 październik 2014 Opublikowano: wtorek, 07 październik 2014 Drukuj E-mail

Wieczorem, w ostatni piątek września, na ulicach małopolskich miast można spotkać setki młodych ludzi. Niektórzy w małych grupkach, niektórzy w kilkudziesięcioosobowych wędrują po mieście, zaglądając wszędzie tam, gdzie coś ciekawego się dzieje. Gdzie są pokazy, doświadczenia, edukacyjne gry i zabawy, gdzie można spróbować swych sił intelektualnych lub zwyczajnie wykorzystać własne szczęście.

Tradycją stały się również organizowane corocznie wyjazdy uczniów z naszej szkoły. Tym razem wyjazd dedykowany był uczniom klas II i III gimnazjum. Ilość miejsc niestety była daleko mniejsza niż ilość chętnych. Dla uczniów klas trzecich był to pewnego rodzaju rekonesans przed wyborem szkoły, wobec którego staną już za kilka miesięcy, ponieważ co roku w organizację MNN włączają się m.in.: I LO, III LO i ZSOiT im. Jana Szczepanika. Oprócz szkół średnich gimnazjaliści odwiedzili również Państwową Wyższą Szkołę Zawodową, z którą niektórzy mogą związać swą edukacyjną przyszłość. Należy dodać, że dla młodych ludzi ważne również było to, że mogli we własnym gronie interesująco spędzić piątkowy wieczór.

Psbp2009 4