Wyjazd do kina

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: piątek, 31 październik 2014 Opublikowano: piątek, 31 październik 2014 Drukuj E-mail

„Trzeba nam teraz umierać,
by Polska umiała znów żyć.”

/z wiersza K.K.Baczynskiego/

Dnia 27 października 2014 r. uczniowie klas trzecich gimnazjum mieli możliwość obejrzenia w jednym z krakowskich kin filmu Jana Komasy pt. „Miasto 44”. To przejmujący obraz Powstania Warszawskiego, ale również opowieść o miłości i młodości w czasach grozy i niewyobrażalnych okrucieństw.

Film okraszony jest świetnymi efektami specjalnymi, które wyznaczają nowy poziom w polskiej kinematografii. Na ekranie nie brakowało mrożących krew w żyłach scen, które pokazywały piekło wojny. Twórcy filmu jednak nie ustrzegli się wad. Nie zawsze gra aktorska odpowiadała naszym wyobrażeniom. Mimo tego film wszystkim się podobał i jest on godny polecania.

Wyjazd odbył się w ramach działalności Stowarzyszenia CARPEdiem , dzięki czemu uczniowie mieli zrefundowane bilety.

MIMG 5162