Z wizytÄ… w Komendzie Powiatowej Policji

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: czwartek, 06 listopad 2014 Opublikowano: czwartek, 06 listopad 2014 Drukuj E-mail

Dnia 29.10.2014 r. uczniowie klasy 5 i 6 Szkoły Podstawowej im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Woli Dębińskiej pojechali z wizytą do Komendy Powiatowej Policji w Brzesku.

W jednostce przywitała przedstawicieli szkoły sierż. Monika Lis, która przeprowadziła zajęcia z zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W pogadance z dziećmi wspomniała jak ustrzec się przed wypadkami w gospodarstwie domowym oraz na polu. Pouczyła uczniów o zagrożeniach czyhających na nich w sieci. Przekazała im, jakich informacji nie można umieszczać w Internecie.

Po prelekcji dzieci rozwiązywały krzyżówki uzupełniając je wiadomościami zdobytymi podczas spotkania z funkcjonariuszką .

Następnie pani sierżant oprowadziła wszystkich po jednostce i opowiedziała o pracy policjantów.

Uczniowie mieli możliwość również zobaczyć jak pobiera się odciski palców, być na strzelnicy i usiąść w wozach policyjnych.

Wszyscy wrócili do szkoły zadowoleni z tego, że uczestniczyli w tak atrakcyjnym i pouczającym spotkaniu.

20230621 115134