„Odblaskowa Szkoła” – zakończenie projektu

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: czwartek, 13 listopad 2014 Opublikowano: czwartek, 13 listopad 2014 Drukuj E-mail

Dnia 31 października 2014 roku w Zespole Szkół w woli Dębińskiej zakończyła się akcja „Odblaskowa Szkoła”, która promowała bezpieczeństwo dzieci i młodzieży na drodze.

W czasie trwania akcji nauczyciele wraz z uczniami podjęli szereg działań, które miały za zadanie realizować powyższe cele.

Uczniowie klasy 4, którzy w tym roku szkolnym będą przystępować do egzaminu na kartę rowerową, odbyli lekcję w miasteczku rowerowym. Uczyli się wykonywać prawidłowo ćwiczenia techniczne, m.in. tzw. „ósemkę”.

Klasy młodsze uczestniczyły w pokazie reanimacji, który przeprowadziła pani Jolanta Ogar.

Zorganizowano konkursy promujące noszenie odblasków: „Jestem bezpieczny i widoczny na drodze”- konkurs plastyczny i „Moda odblaskowa urody Ci doda” - pokaz mody.

Natomiast uczniowie klasy 5 i 6 odwiedzili Powiatową Komendę Policji w Brzesku, gdzie sierż. Monika Lis przypomniała ogólne zasady bezpieczeństwa.Oprowadziła również dzieci po jednostce i opowiedziała o pracy policjantów.

Mamy nadzieję, że akcja rozreklamowała noszenie odblasków wśród dzieci i młodzieży, co przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na drodze.

Organizatorzy akcji proszą rodziców o zadbanie, aby na okryciu wierzchnim, plecaku zawsze znajdowały się elementy odblaskowe.

Zakladki