„Ludzie wielkiej wojny”

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: środa, 19 listopad 2014 Opublikowano: środa, 19 listopad 2014 Drukuj E-mail

14 listopada wójt Gminy Dębno Grzegorz Brach dokonał oficjalnego otwarcia wystawy pt: „Ludzie wielkiej wojny” w Zespole Szkół im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Woli Dębińskiej. W ramach gminnego projektu przygotowana została obszerna dokumentacja w formie fotografii przedstawiająca ludzi i pamiątki z okresu I wojny światowej. Koordynator zadania Piotr Filip poinformował, że jednym z elementów całego przedsięwzięcia będzie wydanie publikacji zawierającej biogramy i zdjęcia żołnierzy z terenu gminy walczących na frontach I wojnie światowej, pozyskane od mieszkańców Gminy Dębno.

Ekspozycję jako pierwsi mogli obejrzeć uczniowie gimnazjum w Woli Dębińskiej. Zgromadzeni na sali gimnastycznej uczestniczyli również w sesji popularno-naukowej, podczas której Bartłomiej Hajduk, Piotr Borowiec i Olga Kowal zaprezentowali przygotowane przez siebie, pod opieką nauczyciela historii, referaty dotyczące przebiegu działań wojennych w Galicji. Wystawę oglądać można przez cały tydzień w szkole, a w następnym tygodniu zobaczą ją uczniowie ZS w Sufczynie, a później ZS w Porąbce Uszewskiej.

MDSC07198