Spotkanie z ptakami

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: niedziela, 23 listopad 2014 Opublikowano: niedziela, 23 listopad 2014 Drukuj E-mail

24 listopada 2014 r. odbyła się w naszej szkole wyjątkowa lekcja przyrody. Spotkała się ona z wielkim zainteresowaniem, ponieważ  gośćmi w szkole były żywe ptaki i ich opiekunowie. W pokazie udział wzięli uczniowie z klas I-V szkoły podstawowej. Dzieci  dowiedziały się w atrakcyjny i niekonwencjonalny sposób o życiu i roli w środowisku ptaków z grupy sów, sokołów i jastrzębi. Prowadzący zajęcia z poczuciem humoru przedstawiali swoich podopiecznych i ciekawie opowiadali o ich  cechach i zwyczajach. Prezentacja ptaków wzbudziła dużą ciekawość u dzieci. Dodatkowym wielkim przeżyciem na zakończenie zajęć była możliwość zrobienia sobie fotografii z sową płomykówką, która cierpliwie pozowała do wszystkich zdjęć. Bardzo dziękujemy trenerom ptaków za ciekawie przygotowane i przeprowadzone zajęcia.

Walentynki 2023