''W kręgu tradycji i kultury europejskiej''

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: środa, 27 kwiecień 2005 Opublikowano: środa, 27 kwiecień 2005 Drukuj E-mail

Prezentacja projektu "W kręgu tradycji i kultury europejskiej" odbyła się 27 stycznia 2005r. o godz. 16:00 dla rodziców uczniów szkoły podstawowej, a o 18:00 dla rodziców uczniów gimnazjum.
Ponowna prezentacja odbyła się 26 lutego 2005 r. w związku z oddaniem do użytku sal lekcyjnych na poddaszu. Praca nad poszczególnymi częściami projektu trwała rok. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli przygotowali: ruchome obrazy o starożytnych początkach kultury europejskiej, taniec włoski "Tarantella", niemieckojęzyczną poezję i kolędy, taniec polski "Krakowiak", albumy i prospekty o państwach Europy, albumy i plakaty o sławnych Polakach w Europie, przepisy i potrawy kuchni europejskiej, spektakl w języku angielskim "Snow White".
Ważnym akcentem prezentacji była bogata dekoracja i stroje.Dużym osiągnięciem było połączenie pracy uczniów nauczania zintegrowanego, szkoły podstawowej i gimnazjum. Nad projektem pracowały panie:
Bogusława Frankowska
Anna Szczęśniak