Wiwat Babcie, wiwat Dziadziowie…

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: środa, 04 luty 2015 Opublikowano: środa, 04 luty 2015 Drukuj E-mail

Są takie dwa dni w roku kiedy każdemu robi się cieplej na sercu - to święto Babć i Dziadziów. W Zespole Szkół w Woli Dębińskiej jest to tradycja na stałe wpisana w repertuar imprez szkolnych. To dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla przybyłych do szkoły seniorów. Jak co roku zaproszeni Goście przybyli licznie, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Oprócz tradycyjnych, okolicznościowych wierszy i z uczuciem wyśpiewanych piosenek, dzieci z klas I-III zamieniły się w aktorów, aby zaprezentować inscenizację „Familiada”, przeprowadzić „Wywiad telewizyjny z Babcią” oraz przedstawić scenkę „Jak skrzaty pomagały Babci i Dziadkowi w codziennych obowiązkach”. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a Goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Publiczność obejrzała także pokazy taneczne w wykonaniu dzieci z klubu sportowego Wolania. „Smyki” pod kierunkiem pani Joanny Nowak wykonały trzy tańce, które bardzo się podobały. Kochane Babcie i Dziadkowie mogli przez chwilę poczuć się jak na koncercie kolęd za sprawą niezwykle utalentowanych dzieci, które zagrały na różnych instrumentach muzycznych. Wielką przyjemność sprawiły Babciom i Dziadkom własnoręcznie wykonane upominki w postaci piernikowych, przyozdobionych serc wykonanych pod okiem opiekunki Samorządu Uczniowskiego pani Anny Gurgul. Przepięknie przystrojona sala oraz wspólny poczęstunek to dzieło Rady Rodziców, która aktywnie włączyła się w przygotowanie uroczystości. Oprócz uczniów życzenia złożyła również Dyrektor Szkoły pani Bogusława Faron. Wspaniała atmosfera spotkania to wspólne dzieło wychowawców klas I-III, pań: Lucyny Muchy, Magdaleny Hepner-Widło, Małgorzaty Migdy i Jolanty Ogar.

MDSC06787