„Serce dla Hospicjum”

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: wtorek, 17 luty 2015 Opublikowano: wtorek, 17 luty 2015 Drukuj E-mail

Już po raz drugi uczniowie naszej szkoły starali się pomóc Małopolskiemu Hospicjum dla Dzieci biorąc udział w akcji "Serce dla Hospicjum". Hospicjum jest zespołem opieki paliatywnej działającym na terenie Krakowa i województwa małopolskiego. Prowadzi specjalistyczną opiekę nad nieuleczalnie chorymi dziećmi w miejscu ich zamieszkania od chwili, gdy rodzice i lekarze podjęli decyzję o zakończeniu leczenia w warunkach szpitalnych. Umożliwia rodzicom prowadzenie opieki medycznej w domu. Zapewnia rodzicom pomoc socjalną i prawną, zapewnia opiekę , wsparcie psychologiczne i przyjaźń dla rodziny przez cały okres choroby dziecka, jak również po jego śmierci, tak długo jak to jest potrzebne.

Uczniowie wraz ze swoimi rodzicami wykonali 1245 serduszek, które będą rozdane 13 i 14 lutego w Walentynki, na rynku w Krakowie. Celem tej akcji jest zwrócenie uwagi na potrzeby hospicjum i prośba o przekazanie 1% podatku na jego cel. Tego typu działania przyniosły w ubiegłych latach wymierne korzyści, dlatego będą kontynuowane w przyszłości. Koordynatorem akcji w szkole była pani Lucyna Mucha.
Rodzicom i uczniom bardzo dziękujemy.

Logo Krft