Znamy i czytamy lektury!

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: wtorek, 17 marzec 2015 Opublikowano: wtorek, 17 marzec 2015 Drukuj E-mail

Wbrew powszechnej opinii, że uczniowie nie lubią i nie czytają lektur, są również i tacy, którzy znają je doskonale. Udowodniła to Katarzyna Bilińska, uczennica klasy 3a, która została wyróżniona w konkursie pod hasłem „Znam treść lektur obowiązkowych”. Na etapie szkolnym uczennica ta zajęła 1. miejsce i 9 lutego b.r. reprezentowała naszą szkołę w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Mościcach, która to placówka zorganizowała wspomniany konkurs. Przystąpiło do niego 39 uczestników. Gimnazjaliści wykazali się bardzo dobrą znajomością tekstów literackich, takich jak: „Zemsta”, „Krew elfów”, „Kamienie na szaniec”, „Dziady” cz. II, „Romeo i Julia”.

Katarzyna Bilińska znalazła się wśród 7 nagrodzonych osób i w dniu 5 marca odebrała dyplom i nagrodę. Serdecznie jej gratulujemy! Znajomość lektur zaś na pewno przyda jej się na zbliżającym się wielkimi krokami egzaminie.

Admin Na Wakacja