Święta Wielkanocne

„Z głową w gwiazdach”

Opublikowano: poniedziałek, 22 maj 2017 Drukuj E-mail

11 maja w naszej szkole odbył się czwarty finał Turnieju Astronomicznego „Z głową w gwiazdach”. Wzięło w nim udział 22 uczniów z dwóch szkół, którzy na etapie szkolnym wykazali się najlepszą astronomiczną wiedzą. Etap drugi turnieju składał się z dwóch części. Pierwszy polegał na rozwiązywaniu pisemnego testu, natomiast w drugim uczniowie musieli wykazać się umiejętnością korzystania z mapy obrotowej nieba, spostrzegawczością i dodatkowo jeszcze pokonać stres związany z upływającym szybko czasem. Ostatecznie komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców. Pierwsze miejsce przypadło w udziale uczniowi Zespołu Szkół w Woli Dębińskiej Michałowi Gurgulowi, drugie uczennicy z Porąbki Uszewskiej – Martynie Radzikowskiej, trzecie zajął Maksymilian Kender i czwarte Bartłomiej Gala – obydwaj z Woli Dębińskiej.

Podczas ogłoszenia wyników obecni byli i nagrody wręczali dyrektorzy obydwu szkół – pani Bogusława Faron i pan Tomasz Gurgul. Obecny był również dyrektor Dębińskiego Centrum Kultury w Jastwi – pan Włodzimierz Gurgul, który ufundował dyplomy oraz nagrody książkowe dla czwórki najlepszych. Ponadto wszyscy uczestnicy finału otrzymali mapy obrotowe nieba a dodatkowo najlepsza dziesiątka czapeczki astronomiczne. Nagrody te ufundowane zostały przez Stowarzyszenie CARPEdiem w ramach projektu „Młodzi wybierają. Spotkania z astronomią”.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy astronomicznej wiedzy.

Ornitologiczny 2018 10