Pobiegli po flagę!

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: środa, 06 maj 2015 Opublikowano: środa, 06 maj 2015 Drukuj E-mail

Z okazji Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej 2 maja 2015 r. odbył się II Dębiński Bieg po Flagę organizowany przez Stowarzyszenie CARPEdiem działające przy Zespole Szkół w Woli Dębińskiej. Współorganizatorem imprezy był Wójt Gminy Dębno i Starosta Powiatu Brzeskiego Mimo nieszczególnie korzystnej pogody, wydarzenie spotkało się ze sporym zainteresowaniem zarówno wśród mieszkańców, jak również przybyłych gości.

Wydarzenie rozpoczęło wspólne odśpiewanie hymnu państwowego. Następnie zawodnicy przystąpili do rywalizacji. Uczestnicy mogli sprawdzić swoje możliwości w biegu na 10 km, 2,5 km oraz w konkurencji nordic walking. Natomiast dla najmłodszych przygotowano biegi towarzyszące na 100 m i 400 m. Najlepszym w kategorii 10 km okazał się Grzegorz Czyż, natomiast najlepszą biegaczką była Joanna Nowak.  Jako pierwsza wśród kobiet w konkurencji nordic walking finiszowała Paulina Wójcik, a pierwszym mężczyzną na linii mety był Mateusz Gałązka. W ramach biegu na 2,5 km wyodrębniono 3 kategorie wiekowe. Spośród uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej zwyciężyli Weronika Najberek i Damian Duda.  Wśród gimnazjalistów triumfowali Weronika Brachucy oraz Karol Kokoszka. Zwycięzcami powyżej 16. roku życia okazali się Natalia Widło i Kamil Tekiela. Po zaciętej rywalizacji przedszkolaków najlepszymi okazali się Karolina Najberek oraz Krzysztof Pałucki. Natomiast najszybszymi w kategorii klas I-III szkoły podstawowej byli Ewelina Pałucka i Tomasz Płaneta.

Podczas biegu można było również wesprzeć siedmioletnią Zuzię Machetę chorującą na EB- pęcherzowe oddzielanie się naskórka. Pobierając kartkę „Biegnę dla Zuzi”, zawodnik zobowiązywał się do wpłacenia dowolnej kwoty na jej konto. Akcja ta cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Impreza była okazją do aktywnego spędzenia czasu przez całe rodziny. Wszyscy uczestnicy otrzymali flagi oraz pamiątkowe dyplomy z zanotowanym wynikiem, a najlepsi dodatkowo puchary. Mamy nadzieję, że „Dębiński Bieg po Flagę” na stałe wpisze się w kalendarz wydarzeń organizowanych w naszej gminie.

Odsłony: 1925

Adres

Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej

Wola Dębińska 330
32-852 Dębno

Tel/Fax +48 14 6658218
E-mail: dyrektor@szkolawola.home.pl

Losowe zdjęcia

Merasmus  156
Click!

 

 

 Gmina Dębno DCK Dębno BiP Kuratorium Oświaty OKE

@@

 

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  Akceptuję cookies z tej strony.