Miłość, radość, pokój...

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: piątek, 29 maj 2015 Opublikowano: piątek, 29 maj 2015 Drukuj E-mail

W przeddzień rocznicy śmierci Prymasa Tysiąclecia obchodzone było w naszej szkole Święto Patrona. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele parafialnym w Dębnie odprawioną przez ks. Szymona Pięka. Następnie zaproszeni goście, rodzice, nauczyciele oraz uczniowie wzięli udział w akademii odbywającej się w sali gimnastycznej. Część artystyczną stanowił spektakl przygotowany przez uczniów klasy I c, II b, III a oraz III c pod kierunkiem pani Teresy Ćwikły. Myślą przewodnią tegorocznych rozważań były słowa Kardynała Stefana Wyszyńskiego: „Z drobiazgów życiowych wykonanych wielkim sercem powstaje wielkość człowieka”. W swym założeniu miał skłonić widzów do refleksji nad współczesnym światem i nad własnym życiem. Mówił o zwalczaniu zła, o tolerancji, miłości oraz o poszanowaniu wolności człowieka. Nawiązywał do tych wszystkich wartości, o które zabiegał Kardynał Wyszyński. W przedstawieniu zostały wykorzystane utwory m.in. Wisławy Szymborskiej, Zbigniewa Herberta, Edwarda Stachury, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego oraz ks. Mieczysława Malińskiego. Wokaliści przygotowani przez panią Elżbietę Regę profesjonalnie wykonali piosenki „Tolerancja”, „Dziwny jest ten świat”, „Życia mała garść” oraz „Świecie nasz”. Puentą przedstawienia było przytoczenie przez uczniów treści „ABC Społecznej Krucjaty Miłości” i rozdanie róż symbolizujących przesłanie Prymasa. Na koniec Pani Dyrektor Bogusława Faron przypomniała o tym, że Kardynał Stefan Wyszyński powinien być dla nas wzorem do naśladowania i należy brać przykład z jego życia.

MIMG 9094