Festiwal Mistrzów Kodowania

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: wtorek, 02 czerwiec 2015 Opublikowano: wtorek, 02 czerwiec 2015 Drukuj E-mail

- „To najlepszy Dzień Dziecka w moim życiu” - tak udział w uroczystym finale „Mistrzowie Kodowania” podsumował jeden z jego uczestników, Maksymilian Kender.  Nasi mistrzowie: Bartłomiej Gala i Maksymilian Kender oraz ich opiekun p. Lucjan Baran 1 czerwca br. spotkali się ze swoimi kolegami z innych szkół na Stadionie Narodowym. Młodzi programiści i ich nauczyciele, ponad 1300 osób z ponad 280 szkół z całego kraju, dzielili się swoimi programistycznymi osiągnięciami oraz skorzystali z wielu atrakcji, które zostały specjalnie dla nich przygotowane.

Program imprezy był naprawdę bogaty. Najpierw znany wszystkim z telewizji Tomasz Kammel przywitał nas uczestników i gości: sponsorów, organizatorów, polityków. Po czym prezes Samsung Electronics Polska Hadrian Baumann wręczył nagrodę sponsora: tablety i tablice multimedialne jednej z wytypowanych szkół. Po tym krótkim oficjalnym wstępie zwiedziliśmy Stadion Narodowy „od podszewki”. Mieliśmy okazję zobaczyć szatnie, gabinety odnowy, pokoje trenerów i sędziów a także salę konferencyjną i pomieszczenie dla dziennikarzy. Ponieważ cały stadion był dla nas dostępny wybraliśmy się na najwyższą z trybun by zobaczyć boisko z góry. Niezapomniane wrażenie! Po obiedzie, na koniec pobytu na Festiwalu Bartek zaprezentował swój projekt, grę Battlestar Galactica. Całość imprezy uświetniły występy artystów cyrkowych: żonglera, magika, mima. Opuszczaliśmy stadion żałując, że tak szybko minął dzień i postanowiliśmy kontynuować zajęcia z kodowania aby i w przyszłym roku móc wziąć udział w kolejnym, trzecim festiwalu. Czas do odjazdu pociągu wykorzystaliśmy na spacer ulicą Wiejską. Zobaczyliśmy z bliska budynek Sejmu i Senatu RP oraz pomnik Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej. Dodatkową atrakcją były odwiedziny w salonach Lamboghini, Bentley i Ferrari.

Powrót do domu też pozostanie w naszej pamięci, ponieważ mieliśmy okazję trasę Warszawa - Kraków pokonać nowiuteńkim Pendolino.

Chcielibyśmy podziękować wszystkim tym dobrym ludziom, dzięki którym ten wyjazd stał się możliwy: Pani Dyrektor, sponsorom paniom Dorocie i Małgorzacie, naszym przewodnikom po Warszawie państwu Ninie i Andrzejowi, trenerom paniom Ani i Izie oraz naszemu kierowcy panu Zbigniewowi.

L. Baran

MDSC 0427