Erasmus+ - spotkanie w Polsce

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: niedziela, 31 maj 2015 Opublikowano: niedziela, 31 maj 2015 Drukuj E-mail

Zakończone właśnie w Zespole Szkół w Woli Dębińskiej spotkanie szkół z Polski, Niemiec, Litwy, Włoch, Turcji i Hiszpanii w ramach programu Erasmus+ obfitowało w wiele ciekawych przedsięwzięć.

Goście byli zaproszenie przez wójta Gminy Dębno do obejrzenia filmu o naszej Gminie, uczestniczyli też w pikniku, który został przygotowany przez nauczycieli  we współpracy z rodzinami goszczącymi, przewodniczącym Rady Rodziców przy Zespole Szkół oraz strażakami OSP w Woli Dębińskiej. Była to  świetna okazja do wspólnych zabaw, tańców, grillowania i interesujących rozmów.

Sponsorami imprezy byli GS w Dębnie i Novum Groszek.

Warsztaty projektowe, które odbywały się we wtorek i czwartek miały na celu napisanie tekstu musicalu, który zostanie przedstawiony we wszystkich szkołach na zakończenie projektu.

Odbyły się wycieczki do Krakowa, Kopalni Soli w Bochni, goście zobaczyli też ciekawe miejsca w pobliżu naszej szkoły, jak, Zamek i kościół w Dębnie,  Grotę w Porąbce Uszewskiej, czy Bocheniec i Brzesko, gdzie  zwiedzili między innymi  zakład Can-Pack.

Miały miejsce lekcje pokazowe dla nauczycieli z zagranicznych szkół, na które zaprosili następujący nauczyciele: Bogusława Frankowska - język angielski, Magdalena Ogar-Kieraś - język angielski, Dorota Batko - plastyka, Magdalena Hepner-Widło - kształcenie zintegrowane, Grzegorz Brach - język polski, Katarzyna Wolak - matematyka, Barbara Legutko - język niemiecki.

Uczniowie wzięli też udział w turnieju sportowym, zorganizowanym przez Joannę Nowak oraz  Krzysztofa Sołtysa i Jaromira Radzikowskiego, jak również w warsztatach w rzeźbieniu z mydła przeprowadzonych przez Dorotę Batko.

Następne spotkanie projektowe odbędzie się w październiku w Turcji.

Barbara Legutko

Psbp2009 6