Olimpijskie Dni Sportu Szkolnego

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: środa, 03 czerwiec 2015 Opublikowano: środa, 03 czerwiec 2015 Drukuj E-mail

Z okazji Dnia Dziecka Uczniowski Klub Sportowy „Wolania” funkcjonujący przy ZS w Woli Dębińskiej zorganizował dla wszystkich uczniów Olimpijskie Dni Sportu Szkolnego. Głównym celem tej olimpiady sportowej był udział w zabawie i rywalizacji zgodnie z ideą olimpizmu oraz integracja środowisk: uczniowskiego, rodzicielskiego i nauczycielskiego. Impreza ta nawiązywała do starożytnych igrzysk olimpijskich i zaplanowana została na pięć dni. Zawody zostały tak przygotowane, aby każdy mógł w nich uczestniczyć i stanąć na podium, zajmując jedno z trzech miejsc.

Inauguracja Olimpijskich Dni Sportu odbyła się 30 maja sztafetą podczas Festynu „Solanki” na boisku sportowym „Orzeł Dębno” w Woli Dębińskiej. Najmłodsi, uczniowie klas I-III wraz z rodzicami, rywalizowali w Olimpiadzie w Dniu Dziecka. Uczestniczyli w pięciu starożytnych konkurencjach, takich jak: wyścig rydwanów, rzut dyskiem, zapasy, boks, biegi.

W kolejnych dniach czerwca uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej kontynuowali rywalizację w Olimpiadzie Zespołowych Gier Sportowych. Uroczyste zakończenie Olimpijskich Dni Sportu Szkolnego zaplanowano na 8 czerwca. Koordynatorem imprezy była pani Joanna Nowak współpracująca z panem Krzysztofem Sołtysem, innymi nauczycielami wych. fiz. i edukacji wczesnoszkolnej oraz przewodniczącym Rady Rodziców panem Grzegorzem Ledzińskim i dyrektorem ZS panią Bogusławą Faron. Przedsięwzięcie odbywało się w ramach projektu UKS „Wolania” „Sporty rekreacyjne-nawykiem zdrowego stylu życia” dofinansowanego w ramach konkursu ofert z zakresu profilaktyki ogłoszonego przez Wójta Gminy Dębno. Poczęstunek dla uczniów został przygotowany przez Radę Rodziców.

Archipelag22