WYCIECZKA DO LONDYNU

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: wtorek, 16 czerwiec 2015 Opublikowano: wtorek, 16 czerwiec 2015 Drukuj E-mail

W dniach 5 – 10 czerwca 2015r. 23 uczniów naszego gimnazjum wybrało się na wycieczkę do stolicy Wielkiej Brytanii. Opiekunami uczniów w czasie wyjazdu byli nauczyciele:
mgr Magdalena Ogar–Kieraś pełniąca też rolę koordynatora tego projektu i kierownika wycieczki oraz mgr Dorota Batko. Nasza szkoła skorzystała z fantastycznej oferty biura podróży Lemon&Lime należącego do Pani Justyny Wiśniewskiej.

Ten wyjazd edukacyjny pozwolił uczniom zobaczyć największe atrakcje turystyczne Londynu: tj. Piccadilly Circus, Kolumna Nelsona, Trafalgar Square, Ritz Hotel, Hyde Park, Buckingham Palace, Westminster Abbey, 10 Downing Street, Covent Garden, St. Paul's Cathedral, Tate Modern, Tower of London, Opactwo Westminster, Hyde Park, Oxford Street, Chinatown oraz poszerzyć wiedzę w trakcie zwiedzania: Natural History Museum czy National Gallery. Szczególnie duże wrażenie wywarł rejs po Tamizie z narracją w języku angielskim, przejażdżka London Eye, skąd podziwiali panoramę miasta, wyprawa autokarem po nocnym Londynie, a także pobyt w Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud’s. Oprócz stolicy Wielkiej Brytanii udało się również zwiedzić urokliwe miasteczko Canterbury i jego wspaniałą katedrę. Noclegi zarówno w miejscowości Margate, leżącej nad Morzem Północnym, jak i w hostelu Safestay w Londynie przypadły uczniom do gustu.
Pani Justyna zadbała o najmniejszy szczegół naszego pobytu, za co jesteśmy jej wszyscy bardzo wdzięczni. Poniżej link do bloga naszej wycieczki, który codziennie aktualizowała oraz fotorelacji.

PS.
Nie można też zapomnieć o przepysznych muffinkach marchewkowych, które zostały przygotowane przez naszych uczniów według przepisu Pani Justyny!

BLOG

Safestay