Wycieczka do Tarnowa

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: środa, 24 czerwiec 2015 Opublikowano: środa, 24 czerwiec 2015 Drukuj E-mail

Dnia 23 czerwca 10 uczniów z klasy 1a oraz 5 z klasy 1c wraz z opiekunami: panią mgr Joanną Nowak oraz panią mgr Barbarą Legutko wybrali się na wycieczkę do Tarnowa w celu lepszego poznania najbliższej okolicy. Okazało się, że choć miasto to leży niedaleko nas, jest dla młodzieży nieznane.

Panie przewodniczki przybliżyły uczniom historię Tarnowa i pokazały najciekawsze miejsca oraz zabytki, między innymi: odnowiony dworzec PKP, Kościół Misjonarzy, fontannę przedstawiająca Układ Słoneczny, kawiarenkę w tramwaju,  Park Strzelecki a w nim mauzoleum z prochami generała Józefa Bema, parafię Świętego Krzyża i św. Filipa Neri, Bramę Seklerską, Pałac Młodzieży, Urząd Miasta Tarnowa, basztę, pomnik Władysława Łokietka, stare miasto a w nim rynek, ratusz, bazylikę, dom Mikołajowskich, bimę dawnej synagogi, Muzeum Okręgowe. Młodzież zjadła też pyszne dania w uroczej Gospodzie Rycerskiej na starym mieście.

Choć pogoda nie do końca dopisywała, wycieczka była udana, a uczniowie wrócili z niej zadowoleni i bogatsi o wiedzę na temat Tarnowa.