Sukces na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: piątek, 26 czerwiec 2015 Opublikowano: piątek, 26 czerwiec 2015 Drukuj E-mail

Uczennica klasy IIb naszego gimnazjum Karolina Płaneta otrzymała Wyróżnienie na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Skowroneczek’’ w Nowym Sączu.

W konkursie brały  udział dzieci w wieku od 5 do 16 lat , tj. przedszkolaki oraz uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, którzy występowali  jako soliści prezentując  dwa utwory: jedną piosenkę o dowolnej tematyce dostosowaną charakterem do wieku wykonawcy, a drugą - z repertuaru zespołu „Promyczki Dobra”.

Jury dokonało kwalifikacji na podstawie nadesłanego nagrania, zarejestrowanego na płycie CD . Z naszej szkoły prezentowało się czworo solistów,tj. Patryk Ledziński z klasy III, Jowita Gawor z klasy IV oraz gimnazjalistki, uczennice klasy II b Natalia Sumara i Karolina Płaneta.

Na festiwal wpłynęło ponad 70 zgłoszeń z różnych ośrodków kulturalnych z terenu całego kraju. Jury preselekcyjne zakwalifikowało do finału festiwalu 64 uczestników. Przesłuchaniom finałowym w MCK Sokół przysłuchiwało się znakomite jury, któremu przewodniczyła profesor Lidia Matynian z Akademii Muzycznej w Krakowie. W jego składzie zasiadali również: Małgorzata Bartas-Witan, redaktorka Polskiego Radia z Warszawy, Paweł Moszumański – kompozytor i muzyk z Krakowa, Barbara Kolago – poetka i kompozytorka z Warszawy, Józef Mika, aktor i reżyser programów telewizyjnych z Warszawy oraz Ks. Marcin Kokoszka dyrektor DCP OPOKA.

Do konkursu Karolinę przygotowała pani Elżbieta Rega.

Gims2