Dzień Strażaka

Opublikowano: wtorek, 16 maj 2017 Drukuj E-mail

Strażak to jeden z najbardziej bohaterskich zawodów i marzenie wielu chłopców. To właśnie strażacy ryzykują zdrowie i życie podczas akcji ratunkowych. Trzeba im było, w Międzynarodowy Dzień Strażaka, za to podziękować. Uczniowie z klas I-III szkoły podstawowej z wychowawcami udali się do pobliskich remiz strażackich w Woli Dębińskiej i w Dębnie, aby zapoznać się z ich pracą i sprzętem jakim dysponują. Dzieci z klasy I i II z zaciekawieniem wysłuchały opowieści pana Kazimierza Roczniaka, prezesa OSP w Woli Dębińskiej. Zwiedziły też nowy budynek remizy. W imieniu dyrekcji szkoły, nauczycieli oraz rodziców złożyli na ręce prezesa najlepsze życzenia: "Niech św. Florian - patron, daje Wam tyle siły i energii, abyście byli gotowi nieść pomoc drugiemu człowiekowi. Dziękujemy za to, że nasza wioska może zawsze na Was liczyć. Jednocześnie życzymy niewyczerpanej siły i mnóstwa wytrwałości, wyrozumiałości bliskich, licznych sukcesów oraz wiele satysfakcji z pracy i służby społeczeństwu".

MP4211281