Zielona Szkoła - Kościelisko 2015

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: czwartek, 10 wrzesień 2015 Opublikowano: czwartek, 10 wrzesień 2015 Drukuj E-mail

„Przyjedźmy tu za rok”...

„Zostańmy tu jeszcze do niedzieli”, „choćby jeden dzień dłużej”, „żal wyjeżdżać”, „przyjedźmy tu za rok”... Takie i inne podobne głosy naszych gimnazjalistów można było usłyszeć, kiedy zbliżał się dzień powrotu do domu... Nie, nie z wakacji - ze szkoły – tyle, że ze szkoły nietypowej, bo zielonej.

Warto napisać kilka słów o miejscu, dokąd jeździmy – to Dom Wczasów Dziecięcych w Kościelisku. Miejsce, gdzie mieszka życzliwość, serdeczność i spokój, gdzie każdy gość na kilka dni musi porzucić wirtualną rzeczywistość i skoncentrować się na prawdziwych relacjach z drugim człowiekiem, gdzie obowiązują jasne zasady, gdzie cisza nocna jest ciszą nocną, pobudka jest o 8 i nikt nie biega po korytarzu wcześniej, i w końcu gdzie jedzenie jest „pyszne i dużo”.  Nic więc dziwnego, że te wyjazdy powoli stają się naszą tradycją. Termin zamawiamy już z rocznym wyprzedzeniem, rekrutacja odbywa się  jeszcze przed wakacjami. Innej możliwości nie ma, ponieważ wyjeżdżamy zaraz na początku roku szkolnego – w tym roku dokładnie pierwszego września, zaraz po uroczystej akademii.

Program zielonej szkoły dostosowany był do aktualnych warunków pogodowych, kondycji uczestników i ich potrzeb.. Były lekcje przyrody w terenie, tatrzańskie doliny – Kondratowa i Kościeliska, Droga pod Reglami, Krupówki, Gubałówka. Były rozgrywki na orliku i malowanie na szkle, lekcje śpiewu z gitarą i karaoke. Było ognisko, dyskoteki, nauka jazdy na monocyklu, ścieżka zdrowia, pokaz zdjęć 3D a przede wszystkim miłe wspólne spędzanie czasu.

Wyjazd młodzieży na zieloną szkołę zorganizowany został przez Zespół Szkół w Woli Dębińskiej, Stowarzyszenie CARPEdiem oraz przy wsparciu finansowym Rady Rodziców.

W imieniu wszystkich 38 uczestników – dziękujemy!

M Gimnazjalisci Z Woli Debinskiej